На разі використання добрив із екстрактів морських водоростей набуває все більшої популярності, адже вони не лише забезпечують рослини необхідними поживними речовинами, а й є джерелом цілої низки морфорегу- лювальних сполук, які стимулюють зростання та розвиток рослинних організмів. Здебільшого сировиною для виготовлення таких добрив є бурі водорості, зокрема Ascophyllum nodosum. А от французька компанія Olmix — єдина у світі, яка використовує червоні морські водорості Solieria Chordalis у сільському господарстві. З її екстракту фахівці компанії створили унікальне добриво АЛГОМЕЛЬ ПУШ (Algomel Push), яке вже сьогодні ТОВ «Сервіс-Агрозахід» ексклюзивно поставляє на український ринок.
Це амбітна дистриб'юторська компанія, яка реалізує високоякісні оригінальні засоби захисту рослин, насіння та добрива провідних компаній. Але підприємство не просто реалізує ці продукти, воно пропонує комплексні технології, якими можна покращити вже наявні технології захисту агрокультур завдяки використанню інноваційних продуктів. Одним із таких продуктів є добриво АЛГОМЕЛЬ ПУШ, яке «народилося» в лабораторії науково-дослідного підрозділу компанії Olmix, що спеціалізується саме на морських водоростях (Plant, Animal і Human Care). Водорості збирають на півдні регіонів Бретань та Вандея (Франція), ці зони мають значну амплітуду приливу та відливу, що забезпечує постійне оновлення води. Завдяки цьому рівень потенційного забруднення тут набагато нижчий, аніж в інших регіонах. Збирають лише водорості, які відірвані від ареалу та не мають ніякого впливу на природні ресурси. Переробка водоростей відбувається відразу після збирання — упродовж 24-48 годин. Після цього їх піддають холодному пресуванню та екстрагуванню без використання хімічного розчинника, а також проводять фільтрацію розчину за певної температури, яка забезпечує потрібну концентрацію. Отримані високорозчинні молекули малого розміру з оптимальною біоактивністю мають змогу легко проникати через листкову поверхню будь-якої рослини.
Червоні водорості містять унікальні діючі речовини з синергічним ефектом:
- фітогормони: ауксини (4,4 мг/кг), завдяки яким відбувається формування кореневих волосків рослин; цитокініни впливають на поділ клітин; гіберелінова та саліцилова кислота сприяють зростанню рослин та затримці опадання листя, зерен, плодів, а також підвищують стресостійкість культур до несприятливих умов середовища;
- антиоксиданти, завдяки яким відбувається детоксикація клітин;
- олігоцукриди-осморегулятори забезпечують стійкість клітин та їхніх оболонок за умов дефіциту вологи;
- амінокислоти (зокрема глютамінова та аспаргінова, гліцин, аргінін, серин, аланін, лейцин, валін) забезпечують стресостійкість рослин до несприятливих факторів навколишнього середовища. У результаті покращується розвиток кореневої системи, завдяки чому рослина краще споживає та транспортує азот. А також забезпечують рослинам інтен- сивніший фотосинтез завдяки подовженню вегетаційного періоду;
- каррагінани — це сульфатовані поліцукриди, які є основною складовою клітин червоних водоростей. Сульфатовані поліцукриди — це молекули, які присутні лише у водоростях і характеризуються унікальною біологічною активністю. Завдяки цьому каррагінан стимулює зростання рослин та виступає еліситором механізму захисту від комах і хвороб. Ця речовина покращує ріст, регулює різні метаболічні процеси, такі як фотосинтез, поділ клітин, синтез пурину та піри- мідину, а також метаболічні процеси, пов’язані із засвоєнням азоту та сірки. Каррагінани також стимулюють механізми захисту рослин від вірої- дів, вірусів, бактерій, грибів та комах шляхом видозмінення діяльності шляхів передачі сигналів для формування захисних відповідей рослини, в якій беруть участь саліцилова й жасмонова кислоти та етилен. Каррагінани є селективними інгібіторами деяких оболонкових патогенів, які діють на рослину, в основному, шляхом сповільнення прив’язування чи проникнення вірусних часток у клітину-господаря. Вони передають свої антивірусні властивості рослинам, а також впливають на сам патоген.
До того ж водорості містять у собі понад 40 мікроелементів, які забезпечують рослину поживними речовинами в період усієї вегетації. Завдяки інноваційній технології збирання та переробки червоних водоростей, у добриві АЛГОМЕЛЬ ПУШ зберігаються всі корисні властивості, притаманні водоростям.
АЛГОМЕЛЬ ПУШ — добриво для застосування на багатьох агрокультурах (кукурудза, зернові колосові, соняшник, ріпак, зернобобові, цукрові буряки, картопля, овочі тощо). До складу препарату входить екстракт водоростей, 650 г/л, екстракт водоростей (с.р.),162,5 г/л, амінокислоти, 28,9 г/л, каррагінани, 26,7 г/л, моно- й олігоцукриди-осморегулятори, 1,6 г/л, а також 105 г/л макро- та мікроелементів. Норма внесення добрива становить 2 л/га, період застосування залежить від культури (кукурудза — 4-6 листків, зернові колосові — в період кущення, ріпак — фаза розетки, зернобобові — 2-4 листки та поява суцвіття). АЛГОМЕЛЬ ПУШ використовують у бакових сумішах із засобами захисту рослин і мінеральними добривами (концентрація — 0,5-2,0%). Також це добриво можна застосовувати і в органічному виробництві.
Добриво посилює розвиток кореневих волосків, що підвищує їхню здатність до поглинання поживних речовин. Застосування АЛГОМЕЛЬ ПУШ дає змогу легко пришвидшити початковий ріст оброблюваних рослин та справляє стимулювальний вплив протягом усієї вегетації рослин. Ця властивість добрива сприяє підвищенню врожайності насіння та покращенню його товарно-споживчих якостей. Так, дослідження із вивчення ефективності добрива АЛГОМЕЛЬ ПУШ, проведені в різних країнах Європи та в Україні на багатьох сільськогосподарських культурах, продемонстрували прибавку врожаю щонайменше на 15-22%.
Стаття в журналі " Пропозиція" №5(2019) |