Думка експерта

Втілення високопродуктивних технологій від ТОВ «Сервіс-Агрозахід»

Втілення високопродуктивних технологій від ТОВ «Сервіс-Агрозахід»
Якісна селекція, правильна та гармонійна система живлення і захисту – це основа, на якій базується високотехнологічне рослинництво. Втім, щодо цих головних аспектів в агровиробників часто виникають суперечливі питання, адже існує безліч підходів та варіантів в тому, як правильно вести господарство та отримувати високі результати. Але ж, як завжди, правий той, хто отримує ці результати на практиці. Зокрема, у співпраці із «Сервіс-Агрозахід» – молодою та перспективною дистриб’юторською компанією, яка реалізує високоякісні оригінальні засоби захисту рослин, насіння та добрива – вже немало господарств змогли підвищити рівень агрономії. Досліджуючи результати, разом з директором Тернопільського відділення ТОВ «Сервіс-Агрозахід» Романом Процем ми відвідали село Великі Вікнини, що у Збаразькому районі Тернопільської області, де з 2000 року обробляє 2000 га ріллі ТОВ «Славутич». Директор господарства, Борислав Микитович Довгаль, який пройшов довгий шлях набування аграрного досвіду – ще від часів керування колгоспом, на якому й базується теперішнє товариство «Славутич», – поділився з нашою редакцією інформацією про технології, які допомогли господарству вийти на гідний рівень за врожайністю та якістю продукції.
  • На сьогоднішній день сіємо всі основні зернові та технічні культури: озимі пшеницю та ячмінь, горох, кукурудзу, соняшник, сою, ріпак, цукровий буряк. Сформували сучасний парк техніки, який повністю забезпечує нам якісне проведення всіх необхідних робіт в полі – від осінньої обробки ґрунту до збирання культур.
  • Наскільки принципово змінились Ваші технологічні підходи за роки роботи господарства?
  • 18 років тому були зовсім не такі технології та можливості, як сьогодні. Ми рухались вперед згідно появи нових можливостей в аграрній галузі. Сьогодні віддаємо перевагу інтенсивним технологіям, адже сучасному прогресивному аграрію треба отримувати високі показники врожайності, зокрема пшениці не менше 70 ц/га, цукрового буряку не менше 700 ц/га, і так далі. Та й якість продукції має бути відповідна. Також слід відзначити, що за останні роки відчутно змінились у нас кліматичні умови. Мало вологи, тому ми всі заходи спрямовуємо на те, щоб її зберегти, особливо під такі культури як соняшник, кукурудза, цукровий буряк.
  • Які ресурси застосовуєте для отримання високих результатів?
  • Все починається з правильного підбору насіння. Ми до цього підходимо дуже ретельно. Зокрема, співпрацюємо з компанією «Сервіс-Агрозахід», яка вже третій рік поставляє нам тільки якісний насіннєвий матеріал, що дозволило підвищити врожайність на господарстві. Наприклад, середньої врожайності озимої пшениці у нас менше 80 ц/га вже не буває. Високі результати дають кукурудза та соняшник французької селекції КОССАД СЕМАНС, ріпак німецької селекції LEMBKE тощо, це все насіння ми теж придбали в «Сервіс-Агрозахід». Фірма солідна, на її спеціалістів можна впевнено покластися у всіх питаннях, вони регулярно відвідують наше господарство, консультують. В аспекті захисту рослин ми так само притримуємося інтенсивного рівня, роблячи гербіцидну, фунгіцидну та інсектицидну обробки всіх культур, приділяючи особливу увагу ґрунтовому захисту. Засоби захисту від провідних світових виробників купляємо в компанії «Сервіс-Агрозахід».
  • Які системи моніторингу впроваджені у вас на господарстві?
  • Пильно слідкуємо за станом ґрунтів, регулярно робимо їх аналіз у державній лабораторії, а також користуємося послугами фірми «Сервіс-Агрозахід», яка має власну лабораторію. Фахівці компанії оперативно виїжджають в поле, беруть зразки ґрунту, здійснюють, крім того, і листову діагностику. Минулого року надали нам дуже добрі рекомендації щодо внесення макро- та мікроелементів під посіви ріпаку. Ми переконались, що робити технологічну карту потрібно виключно згідно точного аналізу, адже це дозволяє не тільки побудувати правильну систему живлення, а й зекономити кошти, які суттєво втрачаються при «сліпому» внесенні добрив. До речі, добрива ми так само купляємо в компанії «Сервіс-Агрозахід». Зокрема, я дуже задоволений польським брендом TARNOGRAN.
  • Окрім власної сільськогосподарської практики, як ще працюєте над підвищенням професіоналізму?
  • По можливості відвідую цікаві та корисні заходи – як в Україні, так і за кордоном, адже інший погляд, інший досвід можуть надати цінні знання для розвитку. Минулого року в цікаву поїздку запросила нас компанія «Сервіс-Агрозахід», з їхніми фахівцями та групою фермерів зі всієї України ми відвідували провідні господарства в різних країнах Європи.
               Журнал «АгроЕліта» № 4/ 2017