Думка експерта

ТОВ «ВЕРБІВ»: «ЗІ «СЕРВІС-АГРОЗАХОДОМ» ПРИЄМНО ПРАЦЮВАТИ ТА ДОСЯГАТИ РЕЗУЛЬТАТІВ»

ТОВ «ВЕРБІВ»: «ЗІ «СЕРВІС-АГРОЗАХОДОМ» ПРИЄМНО ПРАЦЮВАТИ ТА ДОСЯГАТИ РЕЗУЛЬТАТІВ»

В Україні буяє весна, і в аграріїв починається гаряча пора. Адже цей період – один із найвідповідальніших у році: від сьогоднішніх рішень та правильного вибору посівного матеріалу залежить майбутній урожай.

Не гає часу й Василь Гілярович Макар – керівник ТОВ «Вербів», що розташоване у Бережанському районі Тернопільської області. Пан Василь – фермер із величезним досвідом, підприємство він заснував 2000 року й увесь цей час воно успішно розвивається та тішить результатами.

Василя Гіляровича ми застали у полі: він особисто контролював посів гороху.

 •  Спозаранку виїжджаю у поле, стежу за роботою операторів, обдумую плани на день, – розпочинає розмову директор.
 •  Розкажіть, будь ласка, про своє господарство.
 •  У земельному банку ТОВ «Вербів» на сьогодні 1100 га. Висіваємо майже всі культури: пшеницю, ріпак, ячмінь, сою, горох, кукурудзу, соняшник, цукрові буряки.

Сівозміни стараємося дотримуватися максимально, адже, на мою думку, як керівника з досвідом, це дуже важливо: скорочується кількість хвороб, шкідників, у ґрунті залишаються поживні речовини тощо.

 •  А які ґрунти у господарстві та за якими технологіями їх обробляєте?
 •  Ґрунти сірі опідзолені. Використовуємо класичний обробіток у поєднанні з мінімальним: під зернові культури дискуємо, після чого одразу сіємо, а під ріпак, горох, сою, кукурудзу, соняшник оремо.
 •  Як минув 2019 рік для підприємства?
 •  Загалом задоволений, не хочу хвалитися врожаями, бо є й кращі в інших фермерів (усміхається – авт.), проте, ми завжди стараємося працювати «в плюс».
 •  Як озимі культури «пережили» зиму?
 •  Цьогорічна зима була досить м’яка, на початку весни йшли трохи дощі, тож озимі «вийшли» непогано: пшениця у доброму стані, ріпак – у задовільному.

Ми співпрацюємо з компанією «Сервіс-Агрозахід», яка є дистриб’ютором світових компаній виробників високоякісного посівного матеріалу, добрив і засобів захисту рослин. Минулоріч за порадою менеджера «САЗу» придбали та посіяли на насіннєвих ділянках сорти озимої пшениці Атлон (Saaten Union) та Юлія (Selgen). Результат сподобався, на полі вони виглядають гарно. Оскільки компанія виправдала нашу довіру, то тепер беремо насіння сої канадської селекції Sevita Genetics сорту Ніагара, також співпрацюватимемо й щодо міндобрив і засобів захисту рослин.

 •  Звідки дізналися про компанію ТОВ «Сервіс-Агрозахід»?
 •  Якщо не зраджує пам'ять, то з менеджером ми познайомилися на одному з Днів поля. Взагалі, працівники «САЗу» працюють відмінно, завжди на зв’язку, часто приїжджають, розповідають про новинки, переваги тих чи інших препаратів, діляться досвідом. Із ними приємно працювати і досягати результатів!
 •  Які роботи нині ведете на полях?
 •  Розсипаємо мінеральні добрива під цукрові буряки, готуємо ґрунт під посів, висіваємо горох, як завершимо – одразу ж розпочнемо сіяти ячмінь. Тож роботи вистачає!

Ігор Оленюх, менеджер Тернопільського відділення ТОВ «Сервіс-Агрозахід»:

«Співпраця ТОВ «Вербів» із компанією «Сервіс-Агрозахід» розпочалася минулої осені. Ми поставили їм озиму пшеницю першої репродукції сортів Атлон і Юлія. На сьогодні стан посівів добрий, уся пшениця у хорошому стані.

Із новинок портфелю нашої компанії господарство придбало насіння сої першої репродукції сорту Ніагара компанії Sevita Genetics. Це провідна канадська насіннєва компанія, яка спеціалізується на селекції та продажах високоврожайних і високопротеїнових сортів не ГМО сої.

Надалі розвиваємо співпрацю з ТОВ «Вербів» також у напрямі забезпечення мінеральними добривами та ЗЗР для досягнення ще кращих результатів господарювання».

Анна Артим ( Журнал " АгроЕліта" № 3 (86)/2020)