Думка експерта

СФГ «ГОМІН ЗЕМЛІ»: «НАС ПОВНІСТЮ ЗАДОВОЛЬНЯЄ СПІВВІДНОШЕННЯ «ЦІНА - ЯКІСТЬ» ПРОДУКТІВ ТОВ «СЕРВІС-АГРОЗАХІД»

СФГ «ГОМІН ЗЕМЛІ»: «НАС ПОВНІСТЮ ЗАДОВОЛЬНЯЄ СПІВВІДНОШЕННЯ    «ЦІНА - ЯКІСТЬ» ПРОДУКТІВ           ТОВ «СЕРВІС-АГРОЗАХІД»

Селянське фермерське господарство «Гомін землі», що розташоване у селі Птича Дубенського району Рівнен­ської області, невеличке: земельний банк налічує лише 350 га, проте чудово доглянуте, оповите турботою, виплекане наполегливою працею.

У 2000 році підприємство заснував Ігор Степанович Клемпоуз, і впродовж 18 років вкладав у нього душу, проводячи цілісінькі дні у полях, дбав про культури, як про малих дітей.

Та, на жаль, минулого року пан Ігор трагічно загинув, і господарство довелося очолити його дружині Марії.

Нелегка ноша впала на плечі жінки, адже пані Марія працювала вчителькою у місцевій школі та жодного сто­сунку до ведення агробізнесу не мала.

«Але я не могла покинути чоловікове «дітище», адже він був фермер від Бога, дуже любив землю і все життя присвя­тив цій справі. Тож довелося все опановувати «з нуля». Дуже вдячна друзям мого Ігоря, його працівникам, які не покинули мене в цей важкий період, підтримували, допома­гали, давали слушні поради», - розповіла Марія Ростисла­вівна.

Одним із таких є Войтюк Михайло, котрий був близьким товаришем Ігоря Степановича. Вже пів року він працює агрономом у господарстві «Гомін землі».

- На полях ми вирощуємо озиму пшеницю (110 га), озимий ячмінь (7 га), кукурудзу (30 га), сою (160 га), гречку (10 га), овес (20 га), також плануємо вводити у сівозміну озимий ріпак. Взагалі сівозміни ми суворо дотримуємось, оскільки у нас дуже складні ґрунти, чорноземів практично немає, через це не сіємо соняшник, аби не зневоднювати землю та не вичерпувати запаси поживних речовин, - роз­казує Михайло Олексійович.

  Яка культура є найбільш рентабельною для вашо­го підприємства?

 • Найбільший прибуток з гектара дає кукурудза, також непогано показує себе соя. З пшеницею трохи складніше - не завжди можна отримати результат, на який сподіває­мось.

Цього року ми почали співпрацю з ТОВ «Сервіс-Агро- захід» - одним із найкращих в Україні дистриб'юторів посівного матеріалу, мінеральних добрив та ЗЗР. Придбали у них продукти для пшениці, кукурудзи та сої, тож, думаю, що цьогорічні врожаї нас потішать.

  Що саме придбали у САЗу?

 • Придбали фунгіциди для озимої пшениці, мікродо­брива для сої, гербіциди для кукурудзи. На сьогодні дуже задоволені результатом, тому що поле чисте, немає пирію, інших дводольних бур'янів, а рослини у дуже хорошому стані.

До того ж, нас повністю задовольняє співвідношення «ціна - якість» продуктів, а також ставлення працівників компанії до своїх клієнтів. Тому з САЗом працюватимемо й надалі, хочемо замовити у них ще й їхні послуги, а саме агрохімічний аналіз ґрунтів, який дозволить здешевити собівартість нашої продукції.

Віктор Бондаренко, менеджер із продажу ТОВ «Сервіс-Агрозахід», Рівненсько-Волинської філії:

«У компанії я почав працювати з 2-го квітня 2019 року. Під час об'їзду господарств області, познайомився з агрономом СФГ «Гомін землі» Михайлом Олексійовичем. Гос­подарство придбало у нас фунгіцид ЯМАТО для захисту озимої пшениці та мікродобриво Інтермаг Соя. Хоча на той час у них вже були мікроелементи іншого виробника, проте ми вирішили обробити частину посівів нашим продуктом, щоб побачити різницю. Також внесли на посіви кукурудзи гербіцид Агрітокс (Nufarm).

На осінь плануємо продовжити співпрацю щодо озимого ріпаку, який вони планують вводити у сівозміну, і щодо озимої пшениці, оскільки підприємство переходить на більш сучасні сорти. Співпраця відбуватиметься у комп­лексі - насіння, добрива, повний технологічний супровід і консультування».

Анна Артим . Журнал « Агроеліта» №7(78)/2019