Думка експерта

ФГ «ХЛІБОДАР»: «СЕРВІС-АГРОЗАХІД» ВРЯТУВАВ НАШ УРОЖАЙ

ФГ «ХЛІБОДАР»: «СЕРВІС-АГРОЗАХІД»  ВРЯТУВАВ НАШ УРОЖАЙ

Цей сільськогосподарський сезон від початку видався непростим, адже погодні умови були не надто комфортними для культур: недостатня кількість опадів восени, тепла зима, холодна весна, зливи, град і шквали. Та попри природні катаклізми робота в полях не зупинялася ні на мить, вітчизняні агровиробники успішно та вчасно провели посівну кампанію, підживлення та захист рослин, і нині вже збирають урожай.

І якщо великим агрохолдингам господарювати в таких умовах легше, оскільки в них є чимало фахівців, котрі працюють над розробкою та коригуванням технологічних карт, то дрібним і середнім фермерам складно. Їм часто бракує знань щодо всіх тонкощів, які впливають на урожайність тієї чи іншої культури. Для них дуже важливо не лише вибирати високоякісний посівний матеріал, добрива та засоби захисту, а й співпрацювати з компаніями, працівники яких завжди прийдуть на допомогу та дадуть професійні рекомендації.

Редакція журналу «АгроЕліта» побувала у ФГ «Хлібодар», що розташоване у Вінницькому районі Вінницької області. Господарство невелике – в обробітку мають 200 га землі, але працюють над збільшенням земельного банку.

Як розповів співвласник підприємства Юрій Іванович Парфенюк, ФГ «Хлібодар» засноване 2006 року. Вирощують озиму пшеницю, сою та соняшник.

«Зазвичай урожаї у нас непогані: пшениці в середньому збираємо 60-65 ц/га, сої – до 30 ц/га, соняшника – теж до 30 ц/га. Щоправда, соняшник ми культивуємо непостійно, минулого року замість нього сіяли сою, проте вона нас «підвела» і в ціні, і в урожайності, тож повернулися знову до його вирощування», – розповідає Юрій Іванович.

  • Пане Юрію, як погодні умови вплинули на стан рослин?
  • У весну ми ввійшли з великими тривогами, оскільки не було вологи, озима пшениця зі зими вийшла в жалюгідному стані, на високий урожай не сподівалися, думали отримати бодай 50 ц/га. Та, на щастя, виправити ситуацію нам допомогли фахівці ТОВ «Сервіс-Агрозахід», за що я їм безмежно вдячний. Працівники САЗу врятували нашу пшеницю: приїхали, оглянули, залучили кваліфікованих спеціалістів, дали рекомендації і тепер прогноз на урожайність – 70 ц/га.

Також мали проблеми зі соєю: коли ми її посіяли, була низька температура, потім почалися грозові дощі, унаслідок яких утворилася ґрунтова кірка, через що насіння не змогло вчасно зійти, були зріджені посіви. На допомогу знову прийшли фахівці САЗу: розробили для нас технологічну карту та підказали, яких заходів треба вжити і які препарати внести, щоб «витягнути» рослини й отримати позитивний результат.

  • Як давно ви співпрацюєте з ТОВ «Сервіс-Агрозахід»?
  • З цією компанією ми познайомилися лише в лютому, але вже оцінили переваги та дуже задоволені співпрацею. Менеджери САЗу не просто продають продукцію, а на перше же звернення готові виїхати в поля, підказати, порадити. Великою перевагою є і те, що зважають на матеріальні можливості підприємства та враховують цілі, які воно перед собою ставить. Наприклад, якщо ми хочемо отримати 70 ц/га, вони пропонують препарати та схеми, які допоможуть досягти цього результату, і «не впарюють» нічого зайвого.

Взагалі, 2020-ий рік був не дуже вдалий фінансово для малих і середніх сільгосппідприємств: недобір урожаю, низька закупівельна ціна на культури. «Сервіс-Агрозахід» і тут пішов назустріч: міндобрива, регулятори росту та засоби захисту рослин нам дали в борг під майбутній урожай.

  • Які роботи тепер проводите на полях?
  • На пшениці всі роботи вже завершено: ми тричі обробили її від бур’янів, хвороб і шкідників, і готуємося до жнив, розпочати їх плануємо після 20 липня. Закінчили роботи на соняшнику, «закрили» ґрунт. Ще залишилася соя. За рекомендаціями САЗу внесемо стимулятори росту, карбамід, сульфат магнію.  Сподіваємося на гарний урожай!

Чижик Віталій, менеджер зі збуту (Вінницьке відділення):

«З ФГ «Хлібодар» ми співпрацюємо лише пів року, проте вже маємо позитивні результати. Запропонували їм під соняшник польське добриво Tарногран R(«Siarkopol»), а також досходовий гербіцид Екстракорн®(«Frandesa Ukraine»), який дуже добре спрацював проти бур’янів. На пшениці, щоб виправити ситуацію, за нашою технологією господарство вносило системні фунгіциди Орбіт® Про («Nufarm») та Полігард («Agrohimteh»), а також інсектициди Іназума®(«SumiAgro»)  та Канонір Дуо («Agrohimteh»).

Для сої ми порекомендували господарству польське мікродобриво Iнтермаг Соя(«Intermag»)– комплекс мікроелементів, який підсилює рослину, а також інсектицид Нокаут Екстра(«ALFA Smart Agro»).

Тож впевнені, що ФГ «Хлібодар» отримає хороші результати цьогоріч, а наша співпраця продовжуватиметься й надалі».

Анна Артим (Журнал «АгроЕліта» №7(90)/2020)