Думка експерта

«АГРОІНВЕСТ ХОЛДИНГ»: ЯК КАЖУТЬ, ПРАКТИКА ‒ КРИТЕРІЙ ІСТИНИ

«АГРОІНВЕСТ ХОЛДИНГ»: ЯК КАЖУТЬ, ПРАКТИКА ‒ КРИТЕРІЙ ІСТИНИ

Cело Старовірівка, Нововодолазький район, Харківська область – 875 кілометрів від Тернополя. Цього разу ми вирушили в далеку дорогу, аби відвідати одного з клієнтів компанії «Сервіс-Агрозахід» – ТОВ «Агроінвест Холдинг».


Підприємство має земельний банк 20 тисяч гектарів. Землі розташовані у трьох районах Харківщини – Нововодолазькому, Кегичівському та Валківському. Центральний офіс – у селі Старовірівка.

З цього року у холдингу, спробувавши до цього багато чого,  зупинилися на вирощуванні трьох культур – пшениці озимої, кукурудзи та соняшника. Пшениця займає приблизно 40% площ, решту у рівних пропорціях – дві інші культури.

Віктор Соколовський, якому за 70 і який має понад 40-річний стаж роботи в сільському господарстві, чий досвід і підхід до роботи й донині є затребуваними керівництвом холдингу, зі задоволенням  розповідає про цьогорічні результати господарювання.

– Ви ж пам’ятаєте, що непростим був осінній період минулого року,  нічим не порадувала безсніжна зима, рясні опади у травні та червні, і просто випробуванням стала спека в літній сезон. Зі середини червня і дотепер (середини вересня – авт.) дощу немає взагалі, температура в окремі дні наближалася мало не до 40 градусів. Тим не менше, нам вдалося виростити дуже непоганий врожай. Як кажуть, гріх скаржитися.

Заступник директора наводить цифри: якщо в Харківській області середня урожайність пшениці склала 50 ц/га, то в господарствах «Агроінвест Холдингу» зібрали по 62 ц/га.

Ми приїхали у Старовірівку в останній день збирання тут соняшника. Результат буде втішним: у середньому не менше 30 ц/га. На Харківщині показник відчутно нижчий – прогнозують 20 ц/га, а то й менше.

Щодо врожаю кукурудзи в «Агроінвест Холдингу» очікування теж оптимістичні. Передбачають зібрати не менше 50 ц/га, можливо й більше.

– Добрі врожаї, котрі, до речі, вищі, аніж минулого року, стали результатом багатьох чинників, – продовжує Віктор Пилипович. – Зважаємо на поради фахівців  щодо новацій у живленні рослин добривами та  іншими препаратами. Велике значення має суворе дотримання агротехнології, якісна підготовка ґрунту. Цього досягати дозволяє сучасний парк нашої техніки, який постійно оновлюємо, старої техніки у нас немає.

Віктор Соколовський для прикладу наводить ще один факт.

– Ми дослухалися до рекомендацій і пропозицій спеціалістів ТОВ «Сервіс-Агрозахід» (САЗ), з яким, до речі, співпрацюємо давно та плідно. Зокрема, на соняшнику ми застосували Algomel Push. Уже можна говорити, що на полях, де застосовували цей препарат, урожайність приблизно на тонну більша, ніж на інших ділянках.

Algomel Push – комплексний стимулятор росту, антистресант, виготовлений на основі червоних водоростей. За рекомендацією виробника та фахівців «Сервіc-Агрозаходу» його потрібно вносити в період вегетації у  так звану фазу «зірочки», тоді й можна очікувати наближений до максимального результат. Переконалися у цьому й у «Агроінвест Холдингу» (а тут цей препарат застосовували вперше), зафіксувавши підвищену врожайність.

– Щодо озимої пшениці, – продовжує розповідь менеджер з обслуговування VIP- клієнтів  ТОВ «Сервіс-Агрозахід» Олександр Вагін,то зі складної осені та зими сходи вийшли зрідженими та кволими. Треба було щось робити.  Взявши до уваги наші рекомендації, керівництво холдингу вирішило зробити три підживлення різними видами азотних добрив. Це була аміачна селітра, потім внесли сульфат амонію, далі – КАС. Усе в комплексі й сприяло тому, що в господарствах ТОВ «Агроінвест  Холдинг»  намолотили пшениці відчутно більше за середній показник на Харківщині.

Нині у господарстві сіють озимину.

– Дощу немає, сіють у надзвичайно сухий ґрунт. Для пришвидшення сходів  і кращого розвитку кореневої системи озимої  пшениці ТОВ «Агроінвест Холдинг» придбало у САЗу стимулятор росту Інтермаг-Примус-Насіння ( Intermag), – каже Олександр Вагін.

Віктор Соколовський, заступник директора ТОВ «Агроінвест Холдинг», дивиться  в майбутнє з оптимізмом. 

– Ми неодмінно продовжимо співпрацю з компаніями, чиї фахівці, надають професійні рекомендації, які реально допомагають нам, навіть у достатньо складних умовах, отримувати підвищені врожаї. Такою була і є наша співпраця з ТОВ «Сервіс-Агрозахід». Як кажуть, практика – критерій істини.

Анатолій Гаркуша (Журнал"АгроЕліта" №9(92)/2020)