Думка експерта

ТОВ «Сервіс-Агрозахід»: культура високоефективної агрономії


ТОВ «Сервіс-Агрозахід» – це молода дистриб’юторська компанія, яка реалізує високоякісні оригінальні засоби захисту рослин, насіння та добрива, співпрацюючи зі світовими брендами, такими як Bayer, BASF, Syngenta, DuPont, ADAMA, Nufarm, Самміт-Агро Юкрейн, NPZ Lembke, Альфа Смарт Агро, ПІОНЕР, МОНСАНТО, SAATEN UNION, Oseva, Euralis, MAЇSADOUR SEMENCES, INTERMAG, Агроальянс Юкрейн, AgriTecno Fertilizantes, Siakropol тощо. Вона має в своєму асортименті 3000 різних продуктів. Втім, «Сервіс-Агрозахід» – це не просто один з багатьох українських дистриб’юторів. Генеральний директор товариства Роман Романович Проць розповів, що будуючи ринкову стратегію, компанія спиралась на свою глобальну місію: вкласти максимум зусиль у виведення агросектору країни на лідерську позицію у світі.«Здійснюємо повний технологічний супровід для господарства»
Роман Проць: «Наша компанія реалізує високотехнологічну продукцію і хоче дати можливість аграріям ефективно її використовувати – для того, щоб розкрити потенціал українських ґрунтів та отримати максимальний врожай. Але виключно якості самої продукції не достатньо – потрібно з розумом її обрати та використати. Тому ми підбираємо найбільш оптимальні та рентабельні технології для кожного конкретного господарства і здійснюємо для нього повний технологічний супровід: від передпосівного аналізу ґрунтів – до збирання врожаю».
Компанія «Сервіс-Агрозахід» активно розширює свою присутність в Україні, і у підсумку планує відкрити представництва в кожній області. Вона має широкий досвід та розвинуту систему навчання спеціалістів – вони проходять серйозну практику, перш ніж приступити до самостійної роботи. Звичайно, в програму навчання входить відвідування заводів виробників, яких представляє компанія, що є невід’ємною частиною професійного росту.
ТОВ «Сервіс-Агрозахід» має власну лабораторію, в якій спеціалісти роблять аналіз ґрунтів та листкової поверхні на вміст мікро-, мезо- та макроелементів. Компанія є однією з небагатьох в Україні, яка робить космічні зйомки полів для виявлення їх агротехнічного стану. Вологозабезпечення, наявність певних хвороб, бур’янів, облік процесів вегетації, контроль за ефективністю агрономічних заходів тощо – все це можна з високою точністю та оперативністю виявляти за допомогою супутникового моніторингу полів.
Продукти, які допомагають фермеру стати успішним
Роман Проць: «Будь-яка рослина має десятки фаз розвитку, в кожну з яких вона потребує тих чи інших елементів. І все це знаходиться під постійним впливом безлічі факторів, які від нас не залежать: тип ґрунтів, рельєфу, наявність чи відсутність вологи, посуха, певна температура, і так далі. Тому без правильного мінерального живлення рослин усі витрати на насіння, засоби захисту та сільськогосподарську техніку можуть бути марними. Дуже важливе значення мають мезо- та мікроелементи (Ca, Mg, S, B, Mo, Cu, Zn, Fe, Mn), які забезпечують нормальну життєдіяльність рослин. Ми рекомендуємо аграріям уважно стежити за тим, щоб усіх потрібних елементів було в ґрунті достатньо. І пропонуємо комплексне забезпечення рослини – мінеральними добривами ТімаcAgro, Siakropol та мікродобривами INTERMAG, AgriTecnoFertilizantes, «АгроальянсЮкрейн» тощо. Спеціалісти нашої компанії розробили програми живлення для пшениці, ячменю, сої, гороху, ріпаку, кукурудзи, соняшника, цукрових буряків тощо».
Щодо систем захисту рослин, компанія «Сервіс-Агрозахід», окрім високоякісних пестицидів, пропонує аграріям унікальний асортимент препаратів, які мають аналогічну дію захисту та додаткову низку можливостей. Їх використання дозволяє зменшити норму витрати пестицидів, а також позитивно вплинути на pH води для розчину, розвиток кореневої системи, посилити фотосинтез, зменшити негативну дію пестициду, зокрема пригнічення рослини. Між іншим, компанія регулярно здійснює експериментальні проекти спільно з господарствами, запроваджуючи дослідні ділянки. Реальні приклади демонструють значно вищу врожайність при використанні продуктів ТОВ «Сервіс-Агрозахід».
Роман Проць: «Великий врожай починається з віри в те, що він є можливий, і що для його отримання вистачить ресурсу та здібностей. Ми допомагаємо фермеру повірити в це та стати успішним. Тоді наступним кроком може бути розширення бізнесу, запровадження – згідно домінуючого напрямку виробництва – тої чи іншої переробки. Адже цього аграрна галузь на сьогоднішній день дуже потребує, враховуючи актуальність розвитку вигідного експорту. До речі, одним з напрямків діяльності ТОВ «Сервіс-Агрозахід» є трейдерство та експорт сільськогосподарської продукції за кордон».
Компанія будує сміливі плани на майбутнє. Як зазначив Роман Проць, у 2016 році в ТОВ «Сервіс-Агрозахід» відбулося найголовніше – закладення міцного фундаменту для подальшого розвитку, і цей процес продовжуватиметься у 2017-му. На сьогоднішній день керівництво активно працює над залученням в колектив нових спеціалістів, адже компанія воліє вийти на потужний рівень всеукраїнської агрономічної підтримки, використовуючи максимум ресурсів для розвитку галузі сільського господарства.
Тетяна Бєлінська

Журнал «АгроЕліта» № 1/ 2017