Актуальні пропозиції

ТОВ «СЕРВІС-АГРОЗАХІД»: ВИСОКИЙ УРОЖАЙ З МІНІМАЛЬНИМИ ЗАТРАТАМИ

ТОВ «СЕРВІС-АГРОЗАХІД»: ВИСОКИЙ УРОЖАЙ З МІНІМАЛЬНИМИ ЗАТРАТАМИ

Тернопільська державна сільськогосподарська дослідна станція заснована 1971 року.Це багатопрофільна науково-дослідна установа, до структури якої належать 3 наукові відділи, а також Державне підприємство «Дослідне господарство «Подільське».

Згідно зі Статутомзакладзаймається науковими дослідженнями: як фундаментальними, так і прикладними, і відіграє важливу роль у науковому забезпеченні розвитку сільського господарства не лише Тернопільщини, а й Західного регіону.

Детальніше про діяльність станції редакція журналу «АгроЕліта» поспілкувалася зізаступником директора з наукової роботи, доктором економічних наук Андрієм Савою:

 • Одним із основних напрямів нашої роботи є розробка, апробаціята впровадження завершених наукових досліджень з питань землеробства (збереження родючості, обробіток ґрунту, впровадження сівозмін) і рослинництва (випробовуємо елементи технологій вирощування сільськогосподарських культур, перевіряємо ефект від застосування тих чи інших препаратів, способів мінерального живлення, організовуємо демонстраційні поля, де висіваємо різні сорти та гібридитощо), – розповідає Андрій Петрович.
 • Де розташовані землі станції та які саме культури вирощуєте?
 • Наші землі розташовані поблизу міста Хоростків Гусятинського району (понад 600 га), а також частина площ є у Дністровському каньйоні – смт Мельниця-Подільська Борщівського району (180 га).

Вирощуємо зернові колоскові культури(пшеницю, ячмінь), кукурудзу, з технічних сіємо соняшник, сою. Також вирощуємо і не зовсім традиційні для приватного бізнесу культури, а саме: кормові боби, тютюн, горошок посівний (вику), конюшину, гірчицю, картоплю.

 • А як щодо насінництва?
 • Ми виробляємо базове та елітне насіння зернових, зернобобових культур і багаторічних трав як власної селекції, так й інших вітчизняних наукових центрів. Напрям насінництва відновили в останні два роки, коли директором обрали надзвичайну жінку – Ящук Тетяну Сергіївну.За цей період установа відновила статус насіннєвого господарства, уклала низку ліцензійних угод з оригінаторами, розмножила розсадники Р1 та Р2 до рівня еліти чи першої репродукції. Тож тепер маємо змогу засівати власні площі сертифікованим насінням та офіційно продаватийого фермерам.
 • Ви зазначали, що випробовуєте у себе на полях різні технології вирощування. З якою метою це робите?
 • У ході прикладних досліджень на окремих ділянках висіваємо понад 100 сортів культур, застосовуємо різні елементи технологій вирощування, системи удобрення та захисту рослин, щоб побачити, як вони себе проявляють у наших кліматичних умовах, і в результаті підвищити врожайність, якісні показники сільськогосподарської продукції тощо.
 • І які результати?
 • Ми – бюджетна установа, фінансовий ресурс у нас обмежений, тому не можемо дозволити собі застосовувати високоінтенсивні технології вирощування. Тож шукаємо ті, які дозволять отримувати хороші врожаї з мінімальними затратами.

Останні два роки ми випробовували різні сорти та гібриди, з них відібрали ті, що найкраще проявили себе в наших погодно-кліматичних умовах, розмножили їх іпропонуємосільгоспвиробникам. Також протестували та відібрали препарати, які дають стовідсотковий результат.

Як наслідок, поточний рік показав таку ситуацію: ми, за мінімальних витрат, використовуючи різні комбінації, на посівах пшениці отримали 6 т/га (у господарствах за більш інтенсивної технології та несприятливих погодних умовурожайність складала 8 т/га). З гектара у відносній величині ми отримали вищий ефект.

 • А чиї препарати використовуєте?
 • Два роки тому змінився менеджмент установи, ми почали працювати в інших господарських умовах і потрібно було або зупинятися, або ж знаходити шляхи для розвитку. Тож почали шукати постачальників, які б із розумінням поставилися до нашої ситуації і не лише надали кваліфіковані консультації, терміново доставили препарати, а й дозволиливідтермінування оплати.

Саме тоді ми й познайомилися із ТОВ «Сервіс-Агрозахід» – офіційним дистриб’ютором світових компаній-виробників високоякісних засобів захисту рослин, добрив та посівного матеріалу. Одразу ж знайшли спільну мову. Ця компанія пропонує широкий вибір продукції різних виробників, іми для себе змогли обрати саме ті препарати, які нам найкраще підходять. У перший рік випробовували їх на невеликих ділянках, потім перейшли на товарні посіви, де вони себе зарекомендували якнайкраще. Тепер ми вже стовідсотково впевнені в ефективності цих продуктів і можемо радитиїх товаровиробникам.

Завжди приємно працювати з тими, хто йде на зустріч і зацікавлений у твоєму результаті. Працівники САЗу саме такі!

Також, завдяки САЗу, почали співпрацю з деякими виробниками препаратів напряму, вони закладають на наших полях свої досліди зі захисту культур.

 • Як щодо подальшої співпраці, поглиблюватимете?
 • Саме зараз ведемо перемовини стосовно співпраці на наступний рік, плануємо розширювати діяльність.

Сподіваємося, що крім наукової співпраці – випробування елементів технологій, препаратів тощо, наступного року нам вдасться з ними попрацювати й за форвардними програмами закупівель майбутнього врожаю під ресурси, або ж із відтермінуванням платежів на ресурси, які вони нададуть.

Самець Ярослав Михайлович, менеджер зі збуту ТОВ «Сервіс-Агрозахід»:

«У виробничих посівах Тернопільської державної сільськогосподарської дослідної станції застосовували різноманітні препарати таких провідних виробників, як-от:  Alfa Smart Agro, SUMIAGRO, Nufarm та ін. Підбирали такі, щоб підходили передусім для тієї технології  вирощування, яку ми вибрали колегіально разом із фахівцями установи, а також за ціною, були якісними, пластичними, не залишали б післядії, що дуже важливо. У живленні використовували мінеральні комплексні добриві Тарногран, Інтермаг.

Нам дуже цікаво співпрацювати з установою, адже завжди є можливість відвідати поле, подивитися доцільність/недоцільність внесення того чи іншого препарату, з’ясувати, чи буде прибавка від його застосування, порахувати економіку тощо».

Анна Артим ( Журнал " АгроЕліта"№11(82)/2019)