"СЕРВІС-АГРОЗАХІД" ДОПОМАГАЄ ВИРОБНИКАМ МИКОЛАЇВЩИНИ ДОЛАТИ ПОСУХУ ТА ЦІНОВІ КОЛІЗІЇ

"СЕРВІС-АГРОЗАХІД" ДОПОМАГАЄ ВИРОБНИКАМ МИКОЛАЇВЩИНИ ДОЛАТИ ПОСУХУ ТА ЦІНОВІ КОЛІЗІЇ

Північний захід Миколаївщини – благодатний край для ведення сільського господарства. Родючі чорноземи разом із доволі сприятливим кліматом сприяють гарним хліборобським здобуткам, тож Первомайський і Кривоозерський райони – флагмани рослинницької галузі Прибузького краю.

Звісно ж, налите тугим збіжжям колосся або важкі шапки соняха – це "заслуга" не тільки природи, а насамперед – результат копіткої, виснажливої праці аграріїв, адже тутешні лани входять до зони ризикованого землеробства. Нинішній агросезон укотре підтвердив тенденцію: якщо весна та початок літа порадували сільгоспвиробників досить таки рясними дощами, то потім упродовж багатьох тижнів у ґрунт не впало жодної краплини опадів. Тож гарний ужинок мали лише ті, хто заздалегідь подбав і про землю, і про рослини.

Серед них – фермер Андрій Кравцов, засновник однойменного фермерського господарства. Вже понад 10 років колишній ветлікар колгоспу (а потім де тільки доля не випробовувала Андрія Володимировича!) власноруч господарює на своїй та орендованій землі. У структурі посівів перевагу віддає раннім зерновим культурам, кукурудзі та соняшнику.

І хоча ріллі в підпорядкуванні ФГ "Кравцов" небагато – лише кілька десятків гектарів на території Первомайського, Врадіївського та Кривоозерського районів, зиск від умілого керівництва мають і працівники фермерського господарства, і місцеві громади. Нещодавно небайдужий фермер облаштував на річці Південний Буг затишний пляж – завіз пісок, встановив дитячий майданчик, лави для відпочинку. Андрій Володимирович завше допомагає проводити свята у своєму рідному селі Кінецьпіль, сприяє латанню сільських доріг. А символічне серце для закоханих, що встановлено стараннями Андрія Кравцова поблизу вихлястої змійки-річки, – немов нагадування землякам про те, як треба любити рідне село та дбати про нього.

На жнивному вересневому полі – справ невпрогорт – триває гаряча пора збирання насіння соняшника. Хоч урожай – мало не рекордний, до 32 центнерів на гектар, Андрій Володимирович дещо засмучений. Ще б пак: якщо пару днів тому ціна на олійну культуру становила 7200 гривень за тонну, то тепер впала до 6 тисяч. Зрозуміти розпач керівника ФГ "Кравцов" неважко: маленькому господарству потрібно у стислі терміни і з кредитами розрахуватися, і провести осінню посівну кампанію, а потім ще розрахуватися з пайовиками по щонайменше 4 тис. грн за гектар.

На все про все потрібні гроші, й чималі. Відтак – виживає найсильніший. Запорукою успішності фермерства Андрія Кравцова є бездоганне дотримання аграрних технологій. Андрій Володимирович не шкодує коштів на придбання високоякісного насіння, добрив і засобів захисту рослин, й це дається взнаки у вигляді гарного врожаю.

Наприклад, цієї весни Андрій Кравцов зважився на пропозицію компанії "Сервіс-Агрозахід" (САЗ) і придбав польські мінеральні добрива Сіркаполь і Тарногран-Р (з бором). Цими високоякісними "харчовими добавками" підживили 56 гектарів соняшнику, норма внесення добрив – 80 кг/га. Вибрали водорозчинну формулу добрив, яка починає працювати практично відразу після висіву.

У саме такому виборі фермера Андрія Кравцова переконав регіональний менеджер компанії САЗ Олексій Мурзак (Первомайський, Кривоозерський, Доманівський, Врадіївський райони Миколаївщини та Любашівський – Одеської області). Тепер про це обидва аніскільки не шкодують. Соняшник, висіяний 25-26 квітня, станом на середину вересня порадував гарною врожайністю (у сусідів, до речі, ужинки значно менші), що дозволить господарству знівелювати цінові вибрики ринкової економіки "по-українськи". Зі свого боку, західноукраїнська компанія "Сервіс-Агрозахід" продовжила успішну експансію власної продукції за межі свого традиційного регіону, отримавши в особі фермерського господарства з Миколаївщини надійного партнера. Наступного агросезону Андрій Кравцов планує придбати у САЗу не лише добрива, а й засоби захисту рослин і насіння соняшнику та кукурудзи.

– У співпраці з цієї компанією, – каже фермер, – мене приваблює не лише висока якість продукції та гнучка цінова політика, а й те, як вони дбайливо ставляться до своїх клієнтів. Олексій Мурзак бував у мене в господарстві не лише під час укладання контракту, а й частенько приїздив упродовж вегетації культури, спостерігаючи за ефектом від використання мінеральних добрив і надаючи слушні поради. Тож я рекомендуватиму компанію "Сервіс-Арозахід" як ділового партнера всім своїм сусідам-аграріям.

Андрій Тюрін ( Журнал ” АгроЕліта” №9(80)/2019