Думка експерта

ТОВ «Печера-Агро» про ТОВ «Сервіс-Агрозахід»: «Легко працювати з тим, кому довіряєш, та хто зацікавлений у твоєму результаті»

ТОВ «Печера-Агро» про ТОВ «Сервіс-Агрозахід»: «Легко працювати з тим, кому довіряєш, та хто зацікавлений у твоєму результаті»
В Україні буяє весна, а аграрії працюють в поті чола. З ранку й до пізнього вечора кипить робота на полях, адже вже посіяні культури тепер треба плекати, як малу дитину, підживлювати та захищати, щоб отримати гарні врожаї. І дуже важливу роль у цьому відіграють засоби захисту рослин та добрива. Аби дізнатися, які продуктивні технології для досягнення хороших результатів тепер використовують вітчизняні фермери, ми відвідали сільськогосподарське підприємство ТОВ «Печера-Агро». Про те, чим живе це господарство, нашому журналу розповів його директор Михайло Іванович Дзюмка. аграрії працюють в поті чола Пан Михайло – господарник з величезним досвідом роботи у сільському господарстві, далекого 1987 року закінчив Українську сільськогосподарську академію і з того часу постійно працює на землі, тому добре знає, що потрібно дати рослинам, аби отримати гідну віддачу. «ТОВ «Печера-Агро» – молоде підприємство, засноване 2016 року, а господарську діяльність воно розпочало лише минулоріч. Землі господарства налічують наразі 1000 гектарів і розташовані у Тульчинському, Вінницькому районах Вінницької області та Летичівському районі Хмельницької області. Наше господарство розширюється, до осені плануємо мати в обробітку вже приблизно 4 тисяч гектарів», – розповідає Михайло Іванович. За словами директора господарства, передача земель ТОВ «Печера-Агро» відбулася лише восени 2017 року, тож цьогоріч посіяли лише соняшник та кукурудзу. «Особливого вибору, що саме сіяти у нас не було, ми дотримувалися сівозміни. Адже на землях, які нам передали, і які ми засіяли соняшником, до того протягом 3-4 років вирощували кукурудзу, сою, пшеницю. А там, де ми посадили кукурудзу, раніше ріс соняшник», – пояснив фермер.
 • На які врожаї сподіваєтеся?, – цікавлюся у пана Михайла.
 • Зараз ще рано про це говорити, адже курчат по осені рахують, – жартує чоловік, – проте, дивлячись на те, які ми отримали сходи, і які гібриди насіння придбали, думаю, що соняшнику має бути 2-2,5 т/га, а кукурудзи – 8-9 т/га.
 • А які ґрунти у вашому господарстві?
 • Ґрунти у нас різні. Наприклад, у селі Печера, де розташована база нашого підприємства, – вони ближчі до чорноземів, у Тульчинському та Вінницькому районах – якість ґрунтів уже гірша, чорноземів немає, а от у Летичівському районі – суглинки.
 • Які типи обробітку застосовуєте? Надаєте перевагу традиційним способам, чи, можливо, спробували експериментувати?
 • На експерименти не було часу, тому ми пішли перевіреним шляхом: там, де вже було дисковано чи зорано, одразу посіяли культури, а ті поля, де перед тим зібрали кукурудзу, весною зорати ми не встигали, тому їх дискували. Звичайно, розуміли, що це не дуже добре, бо під соняшник все-таки краще застосовувати глибоку оранку, але іншого виходу вже не мали.
Тепер на осінь, згідно технологічної карти, спершу внесемо міндобрива, після чого, залежно від того, які культури заплануємо в сівозміні на наступний рік, проведемо оранку чи дискування.
 • Які роботи зараз ведете на полях?
 • Ми вже все посіяли і тепер проводимо хімічний обробіток рослин. Усю продукцію для цього беремо у компанії «Сервіс-Агрозахід», адже ця компанія не лише дуже добре себе зарекомендувала на ринку, а й є дистриб’ютором тих провідних фірм, яким ми довіряємо: «Самміт-Агро Юкрейн», BASF, DuPont тощо.
Крім того, САЗ запропонував нам також мікродобрива іноземного виробництва таких виробників як Intermag, Agri Tecno Fertilizantes, і які ми плануємо вносити на осінь. На перший погляд, це ніби та сама селітра та карбамід, проте до європейських виробників довіри чомусь більше: думаємо, що вони якісніші.
 • А які саме ЗЗР від «Сервіс-Агрозахід» ви використовуєте у себе на господарстві?
 • За порадою фахівців компанії ми придбали ґрунтові гербіциди Астрел Плюс®, Роубек®, Пледж®.
Щоправда, Пледж® трохи жорсткий, проте оскільки ми не встигли вчасно внести ґрунтові гербіциди, то мусимо його застосувати по соняшнику. І після того, аби зняти стрес з рослин, додамо ще мікроелементи.
 • Компанія «Сервіс-Агрозахід» також пропонує чимало інших технологічних послуг. Чи плануєте ними скористатися?
 • Співпраця нас цілком задовольняє, для себе ми вже відзначили їхнє лояльне ставлення до своїх клієнтів та готовність завжди йти на зустріч. Тому маємо намір розширювати наше співробітництво та скористатися усіма послугами, які ця компанія пропонує. Адже завжди легше працювати з кимось одним, кому ти довіряєш, та хто зацікавлений у твоєму результаті.
Смашнюк Микола Васильович, директор Вінницького відділення ТОВ «Сервіс-Агрозахід» про співпрацю з ТОВ «Печера-Агро»: «Печера Агро» – нове молоде підприємство, спеціалісти якого мають великий досвід роботи. Вони звернулися до нас, щоб отримати консультацію стосовно захисту кукурудзи і соняшнику в умовах Вінницької області, враховуючи посуху, недружні сходи, відсутність достатньої кількості вологи. Усі ці фактори призвели до того, що господарство зайшло в глухий кут у питанні захисту посівів від бур’янів. Ми оперативно відреагували на їхню заявку і запропонували препарати компанії «Самміт-Агро Юкрейн», у тому числі Астрел Плюс® – гербіцид для обробітку посів кукурудзи, Пледж® – для обробітку посівів соняшнику. Ці гербіциди досить ефективні і добре працюють в умовах Вінничини. Але враховуючи те, що гербіцид Пледж® призводить до стресу соняшника, ми також запропонували використати нашу схему позакореневого підживлення рослин мікродобривами Інтермаг-Кукурудза та Інтермаг-Соняшник, стимуляторами росту Агріфул, щоб вивести культуру зі стресових умов і щоб вона добре вступила у стадію росту, розвитку і вегетації. Таким чином вони внесуть гербіциди і через 5-10 днів використають мікродобрива, щоб покращувати стан посівів та досягти запланованих врожаїв».

Анна Артим