Думка експерта

Нова історія та перспективи ТОВ «Поділля-Агро» з новими технологіями

Нова історія та перспективи ТОВ «Поділля-Агро» з новими технологіями
Впровадження змін в сільському господарстві не є рівномірним серед конкретних підприємств: хтось вже давно користується системами точного землеробства і переймається безпекою збереження даних, а хтось тільки починає оновлювати старі технічні ресурси. Але не настільки важливий етап розвитку, скільки правильність самого шляху, адже грамотне впровадження максимально ефективних технологій з самого початку дає швидкий та максимальний результат в майбутньому. Тож, ми продовжуємо досліджувати агрономічні підходи в господарствах на території Західного регіону України, і цього разу знайомимо вас з ТОВ «Поділля-Агро», яке обробляє 1200 га землі в Підволочиському районі Тернопільської області та наразі знаходиться на етапі активного технологічного оновлення під керівництвом нового директора Кривенди Олександра Володимировича. Господарство на сьогоднішній день знаходиться у власності ПАТ «Тернопільоблгаз», яке очолює голова правління Корованський Олег Іванович. Колись воно мало великі успіхи, будучи у складі колгоспу, яким керував Герой соціалістичної праці Макаров П.Г., але пізніше прийшло в занепад. Тепер в підприємства починається нова історія. Знайомимо з новим керівником Олександром Володимировичем.
 • Досвід роботи в сільському господарстві у мене вже 12 років. Я сам родом з Білої Церкви, 10 років працював в Київській області, а потім ще рік в Херсонській в господарстві площею 10 тис. га, 5,5 тис. з яких було на крапельному зрошенні. Прийшов в ТОВ «Поділля-Агро» влітку 2017 року. Технології та устаткування тут були ще на дуже слабому рівні, можна сказати ще як за колгоспних часів. Відповідно, і результати за врожайністю були доволі слабкі. Я почав впроваджувати нововведення. В першу чергу, ми зробили аналіз ґрунтів, адже треба розуміти, що давати землі, а коли їй добре даси, вона і віддячить добре. За цією послугою звернулись до ТОВ «Сервіс-Агрозахід», так і розпочали співпрацю з ними. Ґрунти у нас переважно всі чорноземи, стан в принципі задовільний, де-не-де підкислені. За результатами аналізів підібрали необхідні міндобрива для кожної рослини. Аналіз ґрунтів, я вважаю, потрібно робити раз на три роки, щоб знати реальну картину за кислотністю, станом гумусу.
 • А яка сівозміна на підприємстві?
 • До сівозміни ми відносимося з поклоном, хоча, звісно є культури менше перспективні в прибутку, а є більше. Наприклад, ячмінь має дати 100 ц/га, щоб бути прибутковим. Тож в сівозміні у нас присутні всі культури: пшениця, ячмінь, соняшник, кукурудза, соя тощо, але за прибутком орієнтуємось в першу чергу на технічні. Цьогоріч будемо сіяти 386 га кукурудзи, яка чотири роки майже не вирощувалась на господарстві. А земля потенціал має для того, щоб ця культура дала добрий врожай. Цього року ми збудуємо власну сушку, що дозволить збирати кукурудзу тоді, коли то зручно нам. До того ж, встановимо очисну та калібровочну машину для зерна, будемо будувати нові склади. Робота кипить, багато планів.
 • Перші заходи в полі навесні які плануєте здійснювати?
 • По мерзлоталому ґрунту на ячменю та пшениці будемо вносити вапнякову селітру, на тих полях, де є закислення. На друге підживлення теж будемо давати вапнякову селітру. А там далі побачимо, які добрива будуть потребувати рослини.
 • Добрива від «Сервіс-Агрозахід» ще не придбали?
 • Плануємо закупляти на весну, восени ще не використовували. З ними ми взагалі спланували цікавий проект: зробити демо-ділянку з соняшником і кукурудзою, на яких будемо використовувати повну систему удобрення від цієї компанії – мінеральні добрива, мікро- і мікроелементи, рекомендований ними захист та інші технології. І потім, можливо, навіть зробимо День поля за результатами.
 • Поговоримо про технології, які вже використовуєте. Як щодо обробітку ґрунту?
 • Наші поля не оралися роки чотири. Цього року під посів озимого ячменю ми зробили експеримент: на половині поля – дискування, а на другій половині – оранку, і вже бачимо суттєву різницю по сходах – після оранки вони набагато кращі. Тож наступного року плануємо робити оранку під всі культури.
 • Нам, до речі, потрібно оновити парк ґрунтообробної техніки. Поки що придбали сівалки John Deere, нові трактори. Встановили GPS-датчики на розкидачі міндобрив та на обприскувач. Потрібно один рік добре вкласти, щоб потім добре працювати. Плануємо поступово впроваджувати сучасні технології і надалі.
 • Які останні цікаві заходи відвідували в аграрній сфері?
 • Ось не так давно їздили з компанією «Сервіс-Агрозахід» в Польщу на завод добрив «Інтермаг». Дуже цікава поїздка, побачили реальне виробництво. Конкретно спостерігали, як люди працюють, на якому обладнанні, які технології застосовуються. Все дуже якісне.
Рослинництво – не єдиний напрямок ТОВ «Поділля-Агро». На сьогодні тут також активно розвивають свинарство, за керівництвом Олександра Володимировича поголів’я подвоїлось і складає 310 голів, до осені планують ще у два рази збільшити кількість. Прорахували, що при належних технологіях галузь даватиме гарний прибуток. Олександр Володимирович Кривенда підкреслив, що відкрити великі перспективи для підприємства йому б не вдалося без професійного колективу, яким він дуже пишається.  Агроном Медза Богдан Королькович, який працює в господарстві вже більше 30 років, досвідчені механізатори Ігор Бохенюк, Михайло Гонта, Євген Душенько, Сергій Шерек, комірник Павло Хлистун, обліковець Павло Кравчук, зав. током Богдан Мигаль – це команда, з якою ТОВ «Поділля-Агро» буде надалі вдосконалювати роботу на землі та отримувати все кращі результати.

Спілкувалась Тетяна Бєлінська