ФГ «ВЕРБIВСЬКЕ» ПРО СПIВПРАЦЮ З ТОВ «СЕРВIСАГРОЗАХIД»: «ТЕХНОЛОГIЇ, ЯКI ПРАЦЮЮТЬ НА РЕЗУЛЬТАТ»
[:ua]
У аграріїв нині гаряча пора, весь свій час вони проводять у полях, де якраз розпочинаються жнива. Оцінюють стан культур, аналізують помилки, що вдалося, а де треба було зробити інакше, радіють результатам.
І ні для кого не секрет, що, аби отримати гарні врожаї, потрібно не лише багато та наполегливо працювати, найголовніше - правильно підібрати насіння та системи живлення і захисту рослин.
Щоб дізнатися, чим зараз живуть українські фермери та які продуктивні технології використовують для досягнення поставлених цілей, редакція журналу «АгроЕліта» відвідала ФГ «Вербівське», розташоване у Підгаєцькому районі Тернопільської області.
Директора господарства Мирона Боднарчука – молодого, проте вже досить успішного аграрія ми застали у полі. Він саме оглядав посіви кукурудзи, яка й справді милує око своїм виглядом: висока, яскраво-зеленого забарвлення, одна в одну.
- Мироне Ярославовичу, розкажіть, будь ласка, про Ваше господарство, – звертаюся до чоловіка.
- ФГ «Вербівське» – підприємство створене близько двох років тому. Землі господарства наразі налічують лише 170 га, на яких ми вирощуємо пшеницю, ячмінь, ріпак, кукурудзу, горох, сою, та соняшник. Проте в найближчий час плануємо розширятися.
- Чому вирішили зайнятися аграрною справою?
- Сільськогосподарська діяльність – це у нас сімейне, - посміхається пан Мирон, - мій дідо нею займався, потім батько – Ярослав Боднарчук, котрий зараз є директором СФГ «Обрій», брат теж аграрій, тому іншого шляху у мене просто не могло бути. З дитинства я знав, що теж працюватиму на землі, і після закінчення університету, де здобув спеціальність «Агроном-економіст» я приступив до роботи. Землю дуже люблю, постійно стараюся бути біля культур, мої рідні жартома кажуть, що я поєдную у собі кілька професій: і агронома, і механіка, і тракториста.
- Які ґрунти у Вашому господарстві та які способи обробітку використовуєте? – цікавлюся.
- Ґрунти різні, переважають сірі опідзолені. Поки що проводимо традиційний обробіток ґрунту – оранка, культивація. Проте в подальшому маємо намір спробувати такі новітні технології як ноу-тілл та міні-тілл, за якими можна вирощувати майже усі сільськогосподарські культури, потрібно лише придбати відповідну техніку.
- Цьогоріч погода не надто сприяла аграріям, чи були у Вас через це якісь труднощі?
- Насправді «сюрпризів» від погоди варто чекати завжди, адже її передбачити неможливо, тому ми стараємося бути до них готовими. Тож і у цьому році якихось особливих проблем не виникало. Тим більше, що ми стараємося підбирати такі технології вирощування та захисту рослин, які дадуть гарний результат незалежно від погодних умов. Так, наприклад, кукурудзу та сою ми вирощуємо по схемах, запропонованих нам компанією-дистриб’ютором ТОВ «Сервіс-Агрозахід», з якою почали співпрацювати цього року: використовували насіння гібриду кукурудзи, міндобрива, ЗЗР. І ви самі бачите, в якому хорошому стані рослини, тож сподіваємося на гарний врожай.
- А як дізналися про цю компанію і чому зупинили вибір саме на ній?
- До нас звернулися менеджери «Сервіс-Агрозаходу» та запропонували свої послуги. Крім того, раніше я вже чув чимало схвальних відгуків про товари компанії та про роботу її фахівців. І хочу зазначити, що у виборі не помилився, адже препарати працюють чудово, а співробітники «Сервіс-Агрозаходу» завжди готові прийти на допомогу, дати слушну пораду та при потребі скорегувати.
- Чи плануєте замовляти ще якісь послуги від цієї компанії?
- Ми налаштовані на тісну співпрацю, тож користуватимемося усіма необхідними послугами, які нам запропонують. Адже бачимо, що «Сервіс-Агрозахід» зацікавлений не лише у тому, щоб продати свої товари, а й прагне отримати високі врожаї не менше за нас. І це не може не тішити.
Степан Жмуд, менеджер компанії «Сервіс-Агрозахід» у Тернопільській області щодо співпраці з ФГ «Вербівське»:
«Для посіву у ФГ «Вербівське» використали гібрид кукурудзи Луїджі КС. Попередником на цьому полі теж була кукурудза, посів проводився у 20-их числах травня.
Згідно технології компанії «Сервіс-Агрозахід» навесні під передпосівну культивацію вносили міндобриво польського виробництва «Тарногран», далі відповідно до потреб використовували засоби захисту рослин від таких провідних фірм як Bayer, BASF, Syngenta, ALFA Smart Agro.
Для сої схема була приблизно така ж сама.
Результатом наразі дуже задоволені і так само, як і господар, сподіваємося на гарний врожай».
Анна Артим
[:]