Думка експерта

ФГ «П’ЯТИГIРСЬКЕ»: «НАДIЄМОСЯ НА ТIСНУ ТА ПЛIДНУ СПIВПРАЦЮ З ТОВ «СЕРВIС-АГРОЗАХIД»

ФГ «П’ЯТИГIРСЬКЕ»: «НАДIЄМОСЯ НА ТIСНУ  ТА ПЛIДНУ СПIВПРАЦЮ З ТОВ «СЕРВIС-АГРОЗАХIД»

В Україну прийшла весна і агровиробники з новими силами беруться до роботи – проводять підживлення озимих культур, розпочинають посів ранніх зернових тощо. І в цей час дуже важливо не помилитися та правильно обрати дистриб’ютора, який не лише забезпечить мінеральними добривами, насінням, засобами захисту рослин, а й надаватиме підтримку та грамотні консультації протягом усього сільськогосподарського сезону.

Аби дізнатися, кого з постачальників сьогодні обирають фермери, ми відвідали ФГ «П’ятигірське», розташоване у селі П’ятигори Здолбунівського району Рівненської області.

Це господарство входить до групи компаній «Автоленд», що займається імпортом сільськогосподарської техніки найвідоміших світових брендів із країн Європи та США.

«Компанія Автоленд» цього року святкуватиме своє 20-річчя. До її складу, крім ФГ «П’ятигірське», входить також ПП «Виробничо-конструкторське об’єднання «МААНС» – один із найбільших українських виробників обладнання та запчастин до с/г техніки.

Власником компанії «Автоленд» є Станіслав Олександрович Середюк – бізнесмен та меценат, котрий дбає про економічний і соціальний розвиток рідного краю. Під його умілим керівництвом ФГ «П’ятигірське» стало одним із найуспішніших господарств Рівненщини. Про це нам розповів агроном господарства Андрій Кедич.

– Господарство засноване 2011 року. Діяльність розпочинали з 400 га землі, сьогодні ж земельний банк налічує 5600 га у Здолбунівському та Рівненському районах, – каже Андрій Петрович.

– Які культури є у сівозміні?

– Ми вирощуємо зернові, бобові та олійні культури. Основне місце займають кукурудза (1500 га) та ріпак (1500 га). Під зернові виділено 1000 га, соняшник – 600 га.

- Які ґрунти у господарстві та якої технології обробітку дотримуєтесь?

- У нас переважають суглинки, які дуже важкі в обробітку, тож переважно дотримуємось традиційної технології, хоча також практикуємо і технологію Mini-till (приблизно 20% площі).

- Новий сільськогосподарський сезон вже розпочато. Які роботи проводите на полях?

- З весни зробили перше підживлення азотом та сіркою по зерновій групі на площі 1300 га, збираємося сіяти ярий ячмінь.

Також цього сезону плануємо висіяти гібриди кукурудзи від SAATEN UNION на демо-полі. Насіння для посіву надає нам ТОВ «Сервіс-Агрозахід», а саме 7 гібридів – ФАО 260-350. З цим дистриб’ютором ми познайомилися нещодавно, раніше з ними не працювали, проте їхні пропозиції та продукти нас зацікавили, і ми сподіваємось на тісну та довготривалу співпрацю.

Оборонов Юрій Віталійович, директор Рівненсько-
Волинської філії ТОВ «Сервіс-Агрозахід»:

«З господарством ФГ «П’ятигірське» ми почали працювати лише цього року. Запропонували їм насіння соняшника та кукурудзи, а також нашу новинку – реагент Aquasorb від компанії SNF, яка є лідером у виробництві та обробці водорозчинних полімерів на основі полікриламіду. Цей препарат під час введення у ґрунт або у ґрунтові суміші абсорбує й утримує велику кількість води та поживних речовин. На відміну від більшості продуктів, які стають гідратованими, Aquasorb легко вивільняє поглинену воду й поживні речовини впродовж циклів поглинання/вивільнення.

Завдяки своєму складу він має здатність вбирати в себе кількість води у 400 разів більшу від власної ваги та перетворюється на гідрогель з такими властивостями: підсилює ріст рослин, забезпечуючи наявність води та поживних речовин у кореневій системі та оптимальну абсорбацію; забезпечує захист від зміни кліматичних умов.

Використання Aquasorb у сільськогосподарському виробництві під час посіву показало ефективність, особливо в період проростання та розвитку кореневої системи рослин. Вода від дощу або зрошення накопичується і згодом потрапляє до насіння та молодих рослин, у такий спосіб запобігаючи в’яненню.

Препарат можна легко вносити під час посіву з нормою 10-40 кг/га, використовуючи мікрогранулятори.

Цей продукт ідеально підходить для кукурудзи та соняшника, також працює і для інших однорічних культур.

Підтверджено, що Aquasorb позбавляє культури від тривалого стресу, пов’язаного з посухою. За результатами його використання отримали збільшення врожаю соняшника та кукурудзи на 8-15%.

Також продукт дуже добре зарекомендував себе у лісництві, адже використання Aquasorb ефективно допомагає молодим деревам пережити ефект шоку, пов'язаний з пересадкою, сприяючи розвитку коріння та саджанців у відкритому ґрунті. Наразі чимало лісових господарств в Україні вже придбали цей препарат».

Спілкувалася Анна Артим