ТОВ «Сервіс-Агрозахід» та ТОВ «Україна-2001» – спільний пошук відповідей

В сільському господарстві, як і в будь-якій іншій живій сфері, постійно відбувається процес пошуку оптимальних технологій. І як відзначають аграрії, не існує єдиних для всіх правильних рецептів, які б привели до максимального прибутку. Тому дуже важливим є постійне розширення кругозору, дискусії зі спеціалістами та практичне порівняння різних методів у вирощуванні с.-г. культур. Так, ми завітали до багаторічного партнера ТОВ «Сервіс-Агрозахід» – компанії «Україна 2001» і присвятили декілька годин спілкуванню та огляду полів разом з директором «Сервіс-Агрозахід» Романом Романовичем Процем та Олександром Петровичем Камінським – виконавчим директором ТОВ «Україна-2001», який не притримується категорично якогось одного методу, а сміливо експериментує та знаходить таким чином ті самі оптимальні для себе технології.

Компанія «Україна 2001» була створена у 2001 році в Теофіпольському районі Хмельницької області, розширившись з того часу й на інші райони, земельний банк сьогодні налічує приблизно 40 тис. га. У 2005 році товариство придбало Теофіпольский цукровий завод, провівши там реконструкцію і, таким чином, забезпечивши власну переробку цукрового буряку. На сьогоднішній день підприємство працює над відкриттям найпотужнішої в Європі біогазової установки. Останні роки «Україна 2001» має проблеми з дефіцитом вологи у ґрунті, тому з сівозміни були виключені такі культури як соняшник та ріпак, які багато її споживають; відбувається відповідне коригування обробітку ґрунту, всі роботи здійснюють в стислі строки тощо.

Олександр Петрович Камінський ділиться думками: «В сучасному землеробстві та відносинах всередині бізнесу для мене не важливо тільки купити – це дуже просто, є гроші – купляєш. В першу чергу треба усвідомлювати, що саме необхідно, для чого, як воно буде працювати. З Романом Романовичем ми спілкуємося не про продукти, а про технології, визначаємо, що треба впровадити, що відкоригувати, а визначення та обговорення конкретного продукту – це вже останній крок. Адже засобів є багато, але в їх використанні велику роль грає технологічний підхід».

Цього року на підприємстві негативний вплив вчинили приморозки. Через це затримали термін посіву кукурудзи та сої. Тим не менш, враховуючи складнощі ТОВ «Україна-2001» закінчує рік з непоганими результатами: середня врожайність пшениці 7,5 т/га, ячменя ярого пивоварного 6,3 т/га. Намолотили вже 300 га сої, наразі врожайність 3,3 т/га, прогнозують, що вона не знизиться. Від початку вересня розпочалася епопея збирання цукрового буряку, якого тут посіяно приблизно 7 тис. га. Вологи цьогоріч більше, збирати легше, але врожайність на такій великій території не може бути однакова: десь дощів було зовсім мало, десь схили, десь ґрунти складні. Але ми побували під час збирання буряку на полі, де врожайність за поточним результатом має бути 700 ц/га – це хороший показник.

«Хочеться розповісти про використання мікродобрив Intermag, які ми вже давно купуємо в «Сервіс-Агрозахід» та пробуємо вносити на різні культури, – каже Олександр Петрович. –Я не можу сказати, що сталося щось революційне, але ми йдемо шляхом різних випробувань і бачимо невеликі, але в комплексі важливі результати. Наприклад, використання калію на цукровому буряку нам дало прибавку цукристості на 0,56%. Деякі експерименти проводили на пшениці та сої з метою збільшення врожайності, але нормальному дослідженню завадила критична відсутність вологи – то було позаминулого року. Від цього ж виробника Intermag пробували використовувати добрива з антистресовими властивостями – ОПТІСІЛ. Не можу сказати, що ми вже отримали якийсь серйозний результат – але, знову таки, це не  означає, що добриво чи його виробник погані. Ми самі усвідомлюємо, що нам треба ще працювати над технологією використання. Успішним у нас є використання добрива добрива Tarnogran під цукровий буряк».

Тетяна Бєлінська

no images were found