ТОВ «Печера-Агро» про ТОВ «Сервіс-Агрозахід»: «Легко працювати з тим, кому довіряєш, та хто зацікавлений у твоєму результаті»

В Україні буяє весна, а аграрії працюють в поті чола. З ранку й до пізнього вечора кипить робота на полях, адже вже посіяні культури тепер треба плекати, як малу дитину, підживлювати та захищати, щоб отримати гарні врожаї. І дуже важливу роль у цьому відіграють засоби захисту рослин та добрива.

Аби дізнатися, які продуктивні технології для досягнення хороших результатів тепер використовують вітчизняні фермери, ми відвідали сільськогосподарське підприємство ТОВ «Печера-Агро». Про те, чим живе це господарство, нашому журналу розповів його директор Михайло Іванович Дзюмка.

ТОВ «Печера-Агро» про ТОВ «Сервіс-Агрозахід»: «Легко працювати з тим, кому довіряєш, та хто зацікавлений у твоєму результаті»

Пан Михайло – господарник з величезним досвідом роботи у сільському господарстві, далекого 1987 року закінчив Українську сільськогосподарську академію і з того часу постійно працює на землі, тому добре знає, що потрібно дати рослинам, аби отримати гідну віддачу.

«ТОВ «Печера-Агро» – молоде підприємство, засноване 2016 року, а господарську діяльність воно розпочало лише минулоріч. Землі господарства налічують наразі 1000 гектарів і розташовані у Тульчинському, Вінницькому районах Вінницької області та Летичівському районі Хмельницької області. Наше господарство розширюється, до осені плануємо мати в обробітку вже приблизно 4 тисяч гектарів», – розповідає Михайло Іванович.

За словами директора господарства, передача земель ТОВ «Печера-Агро» відбулася лише восени 2017 року, тож цьогоріч посіяли лише соняшник та кукурудзу.

«Особливого вибору, що саме сіяти у нас не було, ми дотримувалися сівозміни. Адже на землях, які нам передали, і які ми засіяли соняшником, до того протягом 3-4 років вирощували кукурудзу, сою, пшеницю. А там, де ми посадили кукурудзу, раніше ріс соняшник», – пояснив фермер.

Тепер на осінь, згідно технологічної карти, спершу внесемо міндобрива, після чого, залежно від того, які культури заплануємо в сівозміні на наступний рік, проведемо оранку чи дискування.

ТОВ «Печера-Агро» про ТОВ «Сервіс-Агрозахід»: «Легко працювати з тим, кому довіряєш, та хто зацікавлений у твоєму результаті»

Крім того, САЗ запропонував нам також мікродобрива іноземного виробництва таких виробників як Intermag, Agri Tecno Fertilizantes, і які ми плануємо вносити на осінь. На перший погляд, це ніби та сама селітра та карбамід, проте до європейських виробників довіри чомусь більше: думаємо, що вони якісніші.

Щоправда, Пледж® трохи жорсткий, проте оскільки ми не встигли вчасно внести ґрунтові гербіциди, то мусимо його застосувати по соняшнику. І після того, аби зняти стрес з рослин, додамо ще мікроелементи.

Смашнюк Микола Васильович, директор Вінницького відділення ТОВ «Сервіс-Агрозахід» про співпрацю з ТОВ «Печера-Агро»:

«Печера Агро» – нове молоде підприємство, спеціалісти якого мають великий досвід роботи. Вони звернулися до нас, щоб отримати консультацію стосовно захисту кукурудзи і соняшнику в умовах Вінницької області, враховуючи посуху, недружні сходи, відсутність достатньої кількості вологи. Усі ці фактори призвели до того, що господарство зайшло в глухий кут у питанні захисту посівів від бур’янів.

Ми оперативно відреагували на їхню заявку і запропонували препарати компанії «Самміт-Агро Юкрейн», у тому числі Астрел Плюс® – гербіцид для обробітку посів кукурудзи, Пледж® – для обробітку посівів соняшнику. Ці гербіциди досить ефективні і добре працюють в умовах Вінничини.

Але враховуючи те, що гербіцид Пледж® призводить до стресу соняшника, ми також запропонували використати нашу схему позакореневого підживлення рослин мікродобривами Інтермаг-Кукурудза та Інтермаг-Соняшник, стимуляторами росту Агріфул, щоб вивести культуру зі стресових умов і щоб вона добре вступила у стадію росту, розвитку і вегетації.

Таким чином вони внесуть гербіциди і через 5-10 днів використають мікродобрива, щоб покращувати стан посівів та досягти запланованих врожаїв».

 

Анна Артим